Rozvíjíme u dětí samostatnost a praktické dovednosti

Jsme soukromá česko-anglická školička pro nejmenší. Děti zdokonalujeme v praktických dovednostech a rozvíjíme jejich samostatnost. Děti zároveň inspirujeme a aktivně zapojujeme do činností, které jsou pro každodenní život nejdůležitější. Máme individuální přístup a záleží nám na tom, aby se u nás děti cítily dobře.

A vida! Poznávat svět jde hravě.

jesle praha - školička AVIDA
Skoly AVIDA - Aktivita, Vzdělání, Inspirace, Detail, Ambice

O školičce

Dětem od 15 měsíců věku poskytujeme příjemné, veselé a motivující prostředí batolecí třídy, kde se mohou přirozeně rozvíjet a objevovat okolní svět. Děti cíleně podporujeme, aby věci zvládaly samy a získávaly tak sebedůvěru. Nedílnou součástí našeho přístupu ke vzdělávání dětí je spolupracující vztah s rodiči a přátelskost. Propojením přístupu školičky a rodiny je pro děti totiž obrovským přínosem.

Naše
filozofie

Aktivita. Vzdělání. Inspirace. Detail. Ambice. Držíme se důležitých životních hodnot a cílů. Děti doprovázíme na jejich cestě při objevování světa, umožňujeme jim rozhodovat se, vytrvat, získat sebekázeň, zažít úspěch a vnímat potřeby druhých. Společnými hodnotami se řídí v naší školičce všichni – děti, učitelé i rodiče. Umožňuje nám to fungovat jako aktivní komunita, v rámci které se společně setkáváme na rodinných dnech a individuálních i kolektivních schůzkách. V batolecí třídě nabízíme rodičům individuální „poradenství“, kde se dozví, jak pracovat s dětmi doma při odplenkování, jak podpořit u dětí samostatnost při obouvání, oblékání, hygieně a vaření. Dokážeme rodičům také poradit, jak lépe nastavit denní režim, aby vše fungovalo dle jejich představ.

Školy AVIDA
Nejsme učitelé předmětů, ale dětí.
Dětem nasloucháme.

Reference
rodičů

01 / 10

Dcera je ve školičce spokojená a chodí do ní ráda. Líbí se nám osobní přístup k dítěti, respektování jeho individuality, volby aktivit, důraz na význam zapojení dítěte do každodenních činností, laskavý přístup, učení k samostatnosti, oblékání. Velice oceňuji, že učitelky jsou milé, vstřícné, laskavé k dětem, že dokáží zajistit v dnešní době svoji přítomnost. Těší nás, že dcera má ráda obě průvodkyně. Jsme rádi za zasílání fotek dětí a informace, co ve školičce dělají. Ukazuje nám to, jak vypadá den.

Zuzana

02 / 10

Při výběru školky pro syna mě oslovil postupný systém vzdělávání (školička, školka, základní škola), plus systém montessori, kterému jsem dávala přednost. Zároveň jsem vybírala vhodnou lokalitu v blízkosti bydliště. Obrovské nadšení přišlo již během první seznamovací schůzky. Syna naprosto uchvátil vzhled a vybavení batolecí třídy, paní učitelky a děti v jeho věku. Okamžitě se zapojil do programu, který zrovna probíhal a po půl hodině nechtěl odejít domů. To pro mě bylo zcela rozhodující.

V AVIDA jsme objevili skvělý profesionální tým, příjemné místo, postupný vzdělávací systém a osvědčené metody, jak zapojit dítě do nového prostředí (ranní příchody, překonání stesku a obav z odloučení, odplenkování…). Změny jsou vidět každým dnem. Syn si ze dne na den začal uklízet hračky, během krátké doby přestal nosit plenky, dokáže se domluvit s dětmi svého věku ohledně půjčení věcí, hraje si sám, používá anglické výrazy, často zpívá anglické písně. Jsme vděčni, že máme to štěstí být součástí škol AVIDA.

Věra Vilímková

03 / 10

Školy AVIDA jsem objevila díky doporučení a videu na YouTube. Už první návštěva byla nádherná. Ta atmosféra, prostředí, průvodkyně a nakonec to završil chlapeček, který si sám nachystal věci na stůl, aby si vymačkal pomeranč a fresh si vypil. ÚŽASNÉ! AVIDA je anglicko–česká školka a školička s individuálním a respektujícím přístupem. Je to místo, kde vám jsou na nablízku, hlavně v období adaptace tak, aby adaptace proběhla co nejšetrněji pro rodiče i děti. Jsem spokojena s tím, jak naši dceru školička posouvá kupředu. Dělá věci, které jsem ji nenaučila já (dává si bundu na věšák, snaží se sama obléknout…). Zpívá písničky, které jsem ji nenaučila já. Chce, abych na ni mluvila anglicky. Když si hraje na školku zrcadlí, jak to tam probíhá. Je to přesně to, co jsem pro ni hledala.

Julie Šurková

04 / 10

Velmi citlivý a empatický přístup k dětem i k rodičům. Tuto školku vnímám jako partnera ve výchově dítěte, ne pouze jako místo, kde mi dítě “ohlídají”, když jsem v práci. Oceňuji přístup učitelek, prostředí i program, který dětem připravují.

Petra Rusz

05 / 10

Jsem nadšená! Průvodkyně dětí odvádí skvělou a profesionální práci. Syn se neskutečně osamostatnil, zkouší všechny věci dělat sám. Pokrok je vidět každý den. Ve školičce AVIDA jsme našli rodinný a individuální přístup k dětem, podporu samostatnosti, klid a pohodu.

Markéta Dušáková

06 / 10

Krásné, rodinné, harmonické prostředí, individuální přístup k dětem a jejich specifickým potřebám. Již jen hodinovým pozorováním chodu školky jsem se hodně naučila o komunikaci s malými dětmi. Výborná komunikace s rodiči, nic není problém.

Kateřina Sichová

07 / 10

Harmonické, krásné a připravené prostředí, respektující komunikace s dětmi…chci být malá a mít možnost sem chodit.

Lucie Pecinová

08 / 10

AVIDA miniškolka pro děti od 18 měsíců do 3 let plně funguje v souladu s principy montessori pedagogiky. Oceňuji především individuální a respektující přístup k dětem, velmi funkčně a esteticky zařízené prostory školičky i pomůcky z kvalitních materiálů, propojení vnitřních i venkovních prostor, úzkou spolupráci týmu školky s rodiči, pravidelná setkávání rodičů ve školce a v neposlední řadě neustále se rozvíjející nabídku – pracovny pro rodiče s dětmi, příměstské tábory, angličtina s rodilým mluvčím, tematické zážitkové semináře nejen o Montessori pedagogice aj. S dcerou jsme společně navštěvovaly první školní rok AVIDA pracovny a další rok už si ve školce prožila a užila samostatně. Děkujeme Petře za zázemí s rodinnou, přátelskou atmosférou, které pro děti (i rodiče) připravila a neustále na něm pracuje a Lucce, hlavní průvodkyni-učitelce, za její partnerský a trpělivý přístup k jejím malým svěřencům. Hodně úspěchů na Vaší další cestě J.

Ivona Hybrantová

09 / 10

Jsem ráda, že existuje AVIDA školička, jsou tam velké inspirace pro mne a mou postiženou dcerku :-), skvělý personál, opravdu milé lidičky :-) Jsem velmi spokojená.

Petra Lastomirská-Hološovská

10/ 10

Hodně dlouho jsem vybírala školičku pro svou dcerku, takže v nich mám docela dobrý přehled. V AVIDA mají výborné vybavení i personál, ale naprosto jedineční jsou v tom, že je to rodinná školička. Necítíte se tady jako na nákupu, ale jako doma. A to děti oceňují opravdu nejvíc! Takže školy AVIDA mohu jen doporučit! :)

M. V.

A vida! Poznávat svět jde hravě.
Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.