Využíváme aktivizující metody výuky

To znamená

Živé diskuse nad konkrétními tématy.

Aktivní zapojování dětí do výuky a řešení úkolů.

Rozvoj osobnosti vedením rozhovoru.

Jsme soukromá česko-anglická základní škola nabízející moderní vzdělávání na 1. stupni formou aktivizujících metod učení. Děti se snažíme neustále inspirovat, motivovat a provázíme je v jejich cestě za vzděláním. Náš přístup je individuální a respektující. Nabízíme výuku, která baví a je zároveň výzvou. Učíme v souvislostech a připravujeme děti na život v reálném světě. Aktivním postojem k učení se děti s naší pomocí postupně osvobozují od přímého vedení, zdokonalují své dovednosti a dosahují úspěchů.

A vida! Učit se dá i jinak.

Základní škola AVIDA Praha
Skoly AVIDA - Aktivita, Vzdělání, Inspirace, Detail, Ambice

O škole

Kvalitní škola 21. století má být inspirující, motivující a zároveň adekvátně náročná. A toho se držíme. Nabízíme vzdělávání na nejvyšší úrovni, obohacené o moderní a zábavné prvky. Vyučování probíhá dvojjazyčně, v češtině a angličtině. Naši žáci vidí informace v souvislostech, jsou kreativní, samostatní a postupně se z nich stávají silné osobnosti s vlastním postojem a myšlenkami.

Naše
filozofie

Držíme se důležitých životních hodnot a cílů. Děti inspirujeme, pomáháme jim zvládat každodenní výzvy a učíme je bojovat za své sny a cíle. Společnými hodnotami se řídí v naší škole všichni – žáci, učitelé i rodiče. Výsledkem je pozitivní postoj ke vzdělávání a dosažení požadovaných výsledků.

Základní škola AVIDA Praha
Nejsme učitelé předmětů, ale dětí.
Dětem nasloucháme.

Reference
rodičů

01 / 02

Chtěli jsme školu, která bude schopná synovi dát možnost individuálního rozvoje, nabídne férové a podnětné prostředí a bude ho schopná akademicky orientovat do budoucna. Ve škole Marché jsme našli optimální kombinaci těchto vlastností. Jsme spokojení s tím, jak vidíme, že se syn rozvíjí, se zvládnutím distanční výuky, i s tím, jak se vypořádávají třeba se situací, když hrozí šikana. Syn nikdy neměl velký vztah ke kreslení nebo psaní rukou, a vidíme, jaké udělal za posledních pár měsíců, lockdownu navzdory, pokroky s psaním. Jsme velmi rádi za jeho rozvoj v matematice i za fakt, že se do školy těší. Je vidět, že do školy chodí rád a rád pracuje, což je skvělé. Máme pocit, že máme ve škole partnera místo instituce, proti které se bojuje (což je naneštěstí případ mnohých státních škol). Škola motivuje děti k radosti z učení a je akorát tak velká, aby se dětem dostalo takového individuálního přístupu, jaký potřebují.

Andrej Ruščák, MA, LL.M.

02 / 02

Chtěli jsme pro dceru školu, která ji bude rozvíjet a bude pracovat s její touhou po vědění. Je to pecka! Jasná shoda a stejný pohled na vzdělávání jsme v Marché měli už na první schůzce. Jsme spokojení a nadšení ze všeho, co ve škole dělají a jak to dělají. Moc se nám líbí způsob, jakým se děti učí, jakými metodami, jak s dětmi jednají. Pokrok dcery je neskutečný. Dostal nás například její projekt na Šípkovou Růženku. Vždycky je nám při tom trošičku líto, ze jsme sami takovou školu neměli :-)

Ing. Pavel Jurka

A vida! Učit se dá i jinak.
Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.