NÁŠ TÝM

Kdo je hlavní tváří školy AVIDA?

Petra Šlencová Bílská je zakladatelkou školičky, školky i školy AVIDA a zároveň hrdou mámou a velmi zkušenou učitelkou a manažerkou. Petra se specializuje na efektivní rozvoj, péči a vzdělávání dětí od 15 měsíců do 12 let. Přelomovým obdobím byl pro ni rok 2012. Začala se profesně rozvíjet v oblasti péče a vzdělávání dětí a postupně vybudovala školy / instituce, které dodnes patří mezi nejlépe hodnocené a vyhledávané. Dnes, den co den, dělá Petra to, co ji baví a dává smysl – poskytuje dětem inspirující, motivující a do detailu promyšlené vzdělávání.

Petra Šlencová Bílská - Školy AVIDA Praha

Kdo u nás učí?

Ester Grigarová - Školy AVIDA Praha

Mgr. Ester Grigarová

Zástupkyně ředitelky a třídní učitelka

Ester vystudovala Pedagogické lyceum v Karlových Varech a učitelství pro 1. stupeň na Západočeské univerzitě v Plzni. 5 let působila na klasické základní škole ve Stříbře, nejprve jako asistentka pedagoga a posléze jako učitelka, kde se i v rámci běžných vyučovacích hodin snažila o netradiční pojetí výuky a respektující přístup k dětem. V naší škole Ester začíná 4. rok. Je spolehlivou, upřímnou a oblíbenou učitelkou dětí i rodičů, ale také milou a pokaždé nápomocnou kolegyní našeho týmu. Mezi její záliby patří cestování, malování a historie. Ráda čte, chodí do divadla a na koncerty.

Amana Shaker - Školy AVIDA Praha

Amana Shakerová

Učitelka angličtiny

Amana získala univerzitní vzdělání na University of Fine Arts a University of Mass-media. Angličtinu studovala v American Language Center, International Open Academy a má certifikát TEFL. Angličtinu vyučuje od roku 2000, v naší škole působí 5. rokem. Amana se snaží u dětí rozvíjet zájem o probíranou látku, podporovat jejich sebevědomí při zvládání jednotlivých úkolů i úspěšně je připravovat pro zvládnutí mezinárodních zkoušek. Ráda s žáky diskutuje a úžasně umí naslouchat jejich příběhům. V loňském roce absolvovala kvalifikační Studium asistenta pedagoga. Amana je velmi zkušená, laskavá a trpělivá učitelka i maminka 2 dospívajících slečen a 2 rošťáků.

Základní škola AVIDA Praha

Mgr. Nela Havlíková

Třídní učitelka

Akademické vzdělání získala Nela na Západočeské univerzitě v Plzni v oboru filozofie. K práci s dětmi ji přivedla její trenérská činnost, jelikož sama je úspěšnou a stále aktivní hráčkou nejvyšší soutěže florbalu v Česku a ve Švýcarsku. Záliba ve vedení dětí a organizování volného času pro děti školního věku ji nakonec nasměrovala k rozhodnutí vystudovat učitelství 1. stupně a věnovat se profesi prvostupňové učitelky. Své pedagogické působení začala v české škole ve Švýcarsku. Z minulosti má také zkušenosti s prací redaktorky a manažerky týmu v oblasti PR a médií. Díky své povaze dokáže přirozeně v dětech podněcovat hodnoty jako zodpovědnost, cílevědomost a ctižádost. Nela mluví anglicky a německy, má ráda hudbu, knihy a samozřejmě sport.

Julia Graves

Učitelka angličtiny (rodilá mluvčí) a odpoledního programu

Julia pochází z USA. Vystudovala politologii na University of Massachusetts v Amherstu. Po přestěhování do České republiky absolvovala prestižní školu TEFL Worldwide Prague, kde obdržela TEFL certifikát. Velmi se zajímá o moderní vzdělávání dětí a v tomto oboru se chce do budoucna i nadále intenzivně rozvíjet a specializovat. Pro Julii je důležité, aby byla pro děti výuka zábavná, jednoduchá a aby se angličtina stala pro žáky vášní. Na novou profesní kapitolu svého života v Praze se moc těší. Ve volném čase ráda čte, maluje, poslouchá hudbu a cvičí jógu.

Základní škola AVIDA Praha

Petr Studénka

Učitel tělesné výchovy a odpoledního programu

Petr je profesionálním trenérem fotbalu s trenérskou kvalifikací UEFA „A“. Má 15 let zkušeností s trénováním dětí a mládeže pro přední české fotbalové kluby. Opakovaně organizoval a vedl pobytové a příměstské tábory. V práci s dětmi vidí velký smysl. Petr se zajímá také o film a spolupracoval na natáčení několika dokumentárních a krátkometrážních filmech s fotbalovou tématikou. Mluví anglicky a německy, hraje na piano, kytaru a má rád sportovní aktivity všeho druhu.

U všech těchto lidí se nám líbí:

jejich zkušenosti a nadšení pro práci s dětmi

jak o dětech mluví a přemýšlí

kam by je chtěli dovést, a co jim chtějí ze sebe předat

životní postoje shodné s našimi hodnotami
(Aktivita. Vzdělání. Inspirace. Detail. Ambice.)

stejný názor na výchovu a vzdělávání dětí

ctí individuální přístup ke každému dítěti a v oblasti rozvoje a podpory dovedností mají stejné cíle
(dostat z dětí to nejlepší, ale současně v nich podněcovat i oblasti, kde potřebují pomoc)

vyznávají stejné lidské hodnoty jako my
(slušnost, otevřenost, respekt, zodpovědnost, ctižádost a cílevědomost, fair play)

jejich kreativní a sportovní založení a schopnost tyto dovednosti v dětech podporovat a následně předat

u každého z nich vidíme potenciál, kterým mohou děti i školu rozvíjet
(IT, programování, grafika, kreativní psaní, hra na piano a kytaru, sportovně pohybové aktivity, němčina)

A vida! Učit se dá i jinak.